Neurovývojová stimulace - informace

17.04.2024

Cílem popisované terapie je zmírnit projevy/odstranit přetrvávající primární reflexy, které v průběhu dětského vývoje nebyly stále nahrazeny dokonalejšími mozkovými funkcemi.  S přetrvávajícími primárními reflexy se setkáváme nejčastěji u jedinců s neurologickými diagnózami /MO, parézy, opožděný psychomotorický vývoj, mentální retardace,.../, ale také u osob s PAS, ADD/ADHD, SPU, poruchami chování a dalšími diagnózami. Popisovaná psychomotorická terapie probíhá každý den 5 až 10 minut prostřednictvím jednoduchých pohybových cviků od zvedání hlavy až po koordinačně náročnější cvičení. Cvičení může s jednotlivci/ skupinami osob (třídy, kroužky,..) provádět pouze certifikovaný terapeut (pedagog, fyzioterapeut, logoped, ergoterapeut,...). Uváděný cvičební program lze využít i jako prevenci před vznikem výše uvedených diagnóz.


BLIŽŠÍ INFORMACE O TOMTO DRUHU TERAPIE NALEZNETE TAKÉ ZDE.


Zdroj:

  • VINGRÁLKOVÁ, Eva. Cvičení pro lepší učení: vysvětlení a rady pro rodiče, pedagogy, asistenty a jiné odborníky, jak cvičit s dětmi. Olomouc: Fontána, [2018]. ISBN 978-80-7336-932-3.
  • Neuro-vývojová stimulace - cviky
© Metodika vzdělání dětí s mozkovou obrnou pro učitele MŠ v inkluzi.
 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky